Kaski motocyklowe

Kaski motocyklowe integralne

Wyjątkowo bezpieczny rodzaj kasków motocyklowych przeznaczony dla miłośników jazdy – zarówno torowej, szosowej jak i poza asfaltem w bardziej wymagających warunkach. Ich cechą charakterystyczną jest budowa - kaski stanowią jednolitą skorupę, która zapewnia ochronę głowy i amortyzację w przypadku uderzenia a niektóre z nich chronią mózg przed urazami związanymi z rotacją głowy w czasie upadku (Pista GP RR). Kaski integralne wzorowane są na modelach przeznaczonych dla kierowców uczestniczących w wyścigach. Wszystkie posiadają homologację potwierdzającą ich wysoki poziom zabezpieczeń, a Pista GP RR jako jedyny kask seryjny posiada homologację FIM.

Kaski produkowane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak włókno węglowe, aramid (Kevlar), włókno szklane, polycarbonate. Bezpieczeństwo, aerodynamika i funkcjonalność dostępnych w naszym sklepie produktów badana jest w toku wielu profesjonalnych testów homologacyjnych jak i niezależnych jak np. SHARP i uzyskują najwyższe noty w swoich kategoriach.

Specjalne zaprojektowane systemy wentylacji zapewniają najwyższy komfort termiczny w każdych warunkach. Wnętrze kasków natomiast jest wyścielone ultranowoczesnymi materiałami pozwalającymi na natychmiastową absorpcję wilgoci. Konstruktorzy przykładają wielką wagę do pola widzenia, które jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo ale komfort

Dodatkowo wnętrze kasku jest zaprojektowane tak, żeby dopasowało się dokładnie do kształtu głowy - są tym samym bardzo komfortowe  i nie dekoncentrują podczas jazdy. Ponieważ wychodzimy naprzeciw rosnącym oczekiwaniom Klientów kaski można nabyć w wielu wersjach kolorystycznych. Niektóre kaski mają w również elementy do personalizacji wnętrza - podkładki górne, tylne i policzkowe, zatyczki do uszu, a także osłony wentylacyjne i system nawodnienia. W zależności od modelu kaski mogą być wyposażone także w wyjmowaną osłonę nosa.

Kaski motocyklowe szczękowe

Kaski szczękowe stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, dla których jazda na motocyklu jest sposobem na życie. Ich budowa umożliwia wielogodzinne użytkowanie na trasie -
kaski tego typu wyróżniają się tym, że dolna część skorupy jest ruchoma i można ją ponieść do góry (podczas postoju). Kaski szczękowe sprawdzą się zarówno w mieście, jak i poza nim.

Kaski szczękowe AGV spełniają warunki homologacji z dużym zapasem, co potwierdzają testy niezależnych instytucji jak np. SHARP. . Do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakosci surowce - takie jak niezwykle wytrzymałe, a przy tym lekkie włókno węglowe. Wnętrza kasków tego typu zaprojektowano w trosce o komfort użytkowników. Tkaniny mają gwarantować nie tylko optymalną wentylację, ale też utrzymywanie określonej temperatury. Kaski zapewniają nie tylko ochronę przed urazami ale także przed hałasem, zimnem, wilgocią i wiatrem.  Właściwą wentylację zapewnia konstrukcja skorupy wyposażona w niezbędne, regulowane otwory wentylacyjne, wyciągi podciśnieniowe.

Kaski szczękowe są z reguły nieco cięższe od modeli integralnych - jednak wykorzystanie wysokiej jakości włókna węglowego sprawia, że ich waga i tak nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami dla użytkowników. Dobrym przykładem jest Sport Modular, który w rozmiarze M waży tylko 1295 g co jest wynikiem nieosiągalnym dla większości kasków integralnych. Warto też zwrócić uwagę na wyjątkową aerodynamikę tych modeli. Skorupy kasków dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i są wyposażone w poliwęglanowe szyby i zintegrowane osłony przeciwsłoneczne. Priorytetem jest zagwarantowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, ale i komfortu podczas jazdy, co jest bardzo ważne w trakcie długich podróży.

Kaski motocyklowe otwarte

Najbardziej powszechną i zarazem klasyczną formą kasków motocyklowych są kaski otwarte. We współczesnych modelach do przeszłości nawiązuje jednak tylko ich kształt. Również przy produkcji tego typu kasków wykorzystywane są najnowsze technologie oraz surowce gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kaski otwarte sprawdzają się przede wszystkim w dni upalne, przy wolniejszej jeździe po mieście i w sytuacjach, gdy najważniejsze jest uzyskanie szerokiego, wręcz panoramicznego pola widzenia. Oferta naszego sklepu obejmuje otwarte kaski AGV w kultowych modelach takich jak X70, K5 - Jet. Posiadamy szeroki wybór spośród wzorów, kolorów (oraz oczywiście rozmiarów). W kaskach otwartych istotną rolę  pełni specjalna szyba, która pozwala uzupełnić je o dodatkowy element ochronny. Dokupić można również profesjonalne gogle.

Kaski motocyklowe w otwartym wariancie są wszechstronne - wyróżnia je wysoka stabilność, jak również łatwość dopasowania wnętrza do indywidualnych potrzeb. Wnętrza są łatwe do utrzymania w czystości, wyjmowane i zmywalne (wykorzystywana jest m.in. technologia DryComfort). Jednym z priorytetów dla producentów tych wysokiej klasy elementów wyposażenia jest również zagwarantowanie optymalnej wentylacji. Oprócz wentylacji istotne jest też nieograniczone pole widzenia, jak i właściwa ochrona przed działaniem warunków atmosferycznych. Osłony w kaskach mogą obejmować swoją powierzchnią nawet rejon poniżej brody.

Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie naszego sklepu są opatrzone niezbędnymi homologacjami.

Kaski Cross/ Enduro

Ponieważ jazda poza asfaltem i w trudnym terenie zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność również producenci kasków wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. W naszym sklepie znajdą Państwo kaski dedykowane do jazdy na motocyklach cross oraz enduro. Kaski te wyróżniają się wentylacją na maksymalnym poziomie jak i lekkością. Gwarantują przy tym ochronę przed ewentualnymi urazami (co potwierdzają homologacje).

Kaski cross/enduro wykonane są z wysokiej klasy tworzyw termoplastycznych, karbonowych bądź też z włókna węglowego, szklanego czy aramidowego. Każdorazowo łączy je wyjątkowa funkcjonalność, ale i niepowtarzalny design, jak również nienaganne właściwości aerodynamiczne. Kaski są przystosowane do montażu systemu komunikacji - co ma znaczenie zwłaszcza dla miłośników wypraw w większym gronie. Wyposażono je w system wentylacji gwarantujący maksymalny komfort użytkowania. Dużą zaletą niektórych modeli AGV jest również możliwość zmodyfikowania wyglądu oraz funkcjonalności kasku (AX 9). Wizjer w kaskach ma postać panoramiczną. Kaski enduro dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki temu każdy - niezależnie od wieku i  płci - znajdzie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości egzemplarz.

Szyby, części i akcesoria do kasków

Nawet najlepszy kask musi być odpowiednio konserwowany. Dbanie o sprzęt sportowy obejmuje nie tylko właściwe przechowywanie czy utrzymywanie w czystości, ale także - okresowe wymiany niektórych elementów. Nasz asortyment w tym zakresie obejmuje m.in. szeroki wybór visorów, spoilerów i elementów pozwalających na i montaż, jak również elementów "wewnętrznych" - cheek
pads, crown pads. Wszystkie akcesoria są pogrupowane w taki sposób, by łatwo było dopasować konkretną część do określonego modelu kasku.

Visory wysokiej klasy są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Na uwagę zasługuje również ich aspekt funkcjonalny - oczywistym jest, że chronią oczy przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowo jednak ich powłoka została tak wykonana, by wykazywać wysoką odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. W przypadku spoilerów poza ich czysto wizualną stroną ich właściwą funkcją jest poprawa aerodynamiki przy dużych prędkościach.

Systemy komunikacji

Jazda motocyklem często jest formą aktywności grupowej. Z myślą o właśnie tych użytkownikach oferujemy w naszym sklepie systemy komunikacji. Charakteryzują się one prostotą obsługi oraz wysoką funkcjonalnością, łącząc w sobie cechy sieci DMC oraz urządzeń Bluetooth.

Poza umożliwianiem komunikacji pomiędzy grupą motocyklistów nowoczesne systemy pozwalają także na korzystanie z nawigacji GPS, słuchanie radia FM, prowadzenie rozmów konferencyjnych. Sterowanie tej najnowszej generacji urządzeń jest całkowicie bezpieczne i prawie nie wpływa na bezpieczeństwo  jazdy - możliwa jest bowiem obsługa przy pomocy komend głosowych. Systemy posiadają także możliwość integracji ze smarfonem (przy pomocy specjalnej aplikacji na Android i iOS).

Oprócz profesjonalnych systemów komunikacji w naszym sklepie można znaleźć również niezbędne akcesoria, takie jak ładowarki, akumulatory czy adaptery do interkomu.

>RETURN TO TOP