AGV — bezpieczeństwo wynika z doświadczenia

Ten producent może poszczycić się długą historią zaangażowania w sporty motorowe, i ogromne doświadczenie konstruowaniu doskonałych kasków, co naturalnie znajduje odzwierciedlenie w ofercie wyposażenia ochronnego na motocykl kierowanego do szerokiego grona odbiorców. Jest to firma, która skonstruowała pierwszy kask integralny dla Giacomo Agostiniego, co było największym przełomem w dziedzinie bezpieczeństwa. Dziś kaski AGV to połączenie innowacyjnych technologii (zarówno w zakresie produkcji, jak i rozwiązań konstrukcyjnych) oraz nietuzinkowego designu przy zastosowaniu wytrzymałych i lekkich materiałów, jak choćby karbon (włókno węglowe) kevlar (aramid), a także włókna szklane. Aerodynamiczny kształt zaprojektowany z myślą o minimalizacji oporu powietrza nie wyklucza nacisku na komfort użytkowania, a priorytetem jest jak najlepsza ochrona głowy w razie wypadku.

AGV jako pierwszy opracował metody przeprowadzania wirtualnych crash testów, co znacznie skróciło i udoskonaliło proces projektowania kasków, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo, i optymalizację pod względem wagi i aerodynamiki.

Kask Motocyklowy AGV K5 Jet Czarny Mat
Kaski AGV zapewniają najwyższy możliwy stopień ochrony i pod wieloma względami w tej dziedzinie znacznie wyprzedzają konkurencję. Najlepsze kaski spełniają wymogi homologacyjne z zapasem 85% - o tyle zmniejszają ryzyko poważnych urazów głowy w stosunku do minimalnych wymagań najbardziej restrykcyjnej normy ECE-2206. W ofercie producenta znajdziesz także części zamienne i akcesoria do kasków, takie jak kołnierze, poduszki policzkowe i crown pady, oraz oczywiście szyby.

TCX — buty motocyklowe dla wymagających

Znakiem rozpoznawczym tego producenta jest nacisk na komfort i bezpieczeństwo, nawet podczas długich i intensywnych sesji jazdy wyczynowej. Podstawę oferty tej marki stanowi szeroki wybór obuwia motocyklowego, zarówno w wydaniu sportowym i motocrossowym, jak i do jazdy codziennej. Tym, co wyróżnia buty TCX na tle konkurencji, jest szereg innowacyjnych technologii poprawiających walory użytkowe — tu warto wspomnieć chociażby o oddychających wkładkach antybakteryjnych zapewniających długotrwałą amortyzację, ergonomicznych wzmocnieniach, które nie ograniczają swobody podczas jazdy czy też podeszwy zewnętrzne o zwiększonej przyczepności. Nie bez znaczenia jest również design, szczególnie atrakcyjny w ramach kolekcji trampek motocyklowych.

Buty Motocyklowe Turystyczne TCX Infinity 3 GTX

Dainese — nacisk na komfort i ochronę

Bogata kolekcja odzieży motocyklowej, która łączy w sobie bezpieczeństwo oraz atrakcyjny design. Dainese to najbardziej innowacyjna marka w branży. Lino Dainese, twórca marki, jako pierwszy uszył kurtkę motocyklową z kompozytowymi ochraniaczami łokci i barków, a także spodnie motocyklowe z ochraniaczami kolan – to był przełom w sposobie myślenia o bezpieczeństwie na motocyklu. Potem zrobił następny milowy krok, skonstruował pierwszy ochraniacz pleców tzw. żółw. Lino Dainese jest też autorem kolejnego epokowego wynalazku, który nazwał D-Air System. Jest to autonomiczna, nie powiązana z motocyklem poduszka powietrzna zintegrowana z kurtką lub kombinezonem motocyklowym, która zmniejsza ryzyko poważnych urazów w strefach chronionych o 85% w stosunku do najlepszych ochraniaczy kompozytowych.

Kurtka z poduszką powietrzną Dainese Smart Jacket LS Sport

Najnowsze dziecko Dainese w tej dziedzinie to kamizelka Smart Jacket, którą można założyć pod lub na dowolną kurtkę albo używać oddzielnie. Lepsza wentylacja, ergonomiczny krój, poprawa aerodynamiki czy też połączenie skóry, naturalnej oraz nowoczesnych materiałów syntetycznych to tylko niektóre z zalet odzieży tej firmy. W portfolio marki znajdziesz zarówno klasyczną odzież drogową, jak i wyposażenie do jazdy sportowej, a także szereg akcesoriów i dodatków.

Posty z tej samej kategorii

Rękawice Dainese, czyli profesjonalna ochrona rąk dla fana sportowej jazdy

Dziś skupimy się na rękawicach motocyklowych. Czy rzeczywiście można kupić dobre akcesoria motocyklowe po kosztach? Czy warto zainwestować w droższe wersje rękawic motocyklowych? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej, opierając się na podstawie rękawic motocyklowych Dainese.

Praktyczny prezent dla motocyklisty

Szukasz odpowiedniego prezentu dla motocyklisty? Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia a Ty nadal nie masz prezentu? O nic się nie martw! Przygotowaliśmy krótki artykuł, który pomoże Ci w wyborze sprawdzonego prezentu dla motocyklisty.

Jaka bielizna termoaktywna na motocykl? Jaką wybrać, aby podróżować w pełni komfortowo?

W zależności od tego, jaki model bielizny termoaktywnej wybierzesz, możesz zapewnić sobie ciepło oraz komfort jazdy podczas jesienno-zimowych jazd lub chłodzić ciało i skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Odzież termoaktywna jest przydatna o każdej porze roku, dlatego podpowiadamy, jak ją wybrać,

Jak dobrać kombinezon motocyklowy?

Każdy, kto jeździ motocyklem powinien zadbać o odpowiedni strój oraz wyposażenie, które zapewni jej pełen komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza takimi elementami jak kask, odpowiednie obuwie bardzo istotną sprawą jest też strój na motor. Istnieje kilka możliwości ubioru na motocykl, jedną z nich jest zakup kombinezonu motocyklowego. Wybór odpowiedniego kombinezonu jest niezwykle ważny, ponieważ spełnia on wiele ról.

>POWRÓT DO GÓRY