Osoby początkujące mogą mieć problem z wyborem odpowiednich akcesoriów motocyklowych bądź odzieży motocyklowej. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment różnego rodzaju produktów w różnych cenach – nic dziwnego, że dla niewtajemniczonych w specyfikę jazdy na motocyklu może być to nieco kłopotliwe. O tym, jak dobrać swój kombinezon motocyklowy pisaliśmy w tym artykule: https://wsm24.pl/blog/news/jak-dobrac-kombinezon-motocyklowy . Dziś skupimy się na rękawicach motocyklowych. Czy rzeczywiście można kupić dobre akcesoria motocyklowe po kosztach? Czy warto zainwestować w droższe wersje rękawic motocyklowych? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej, opierając się na podstawie rękawic motocyklowych Dainese.

Rękawice Dainese

Dlaczego warto kupić rękawice Dainese?

Rękawice motocyklowe marki Dainese zostały stworzone z myślą o jeździe sportowej, natomiast nie oznacz to, że nie można wykorzystywać ich także w celach rekreacyjnych. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na swoje przeznaczenie sportowe rękawice motocyklowe mogą okazać się początkowo mniej wygodne. Potrzeba trochę czasu, aby dostosowały się do dłoni posiadacza i sprawdziły się równie dobrze w przypadku turystyki. Za kupnem rękawic Dainese przemawia wiele aspektów, takich jak np. :

  1. Rękawice Dainese posiadają kompozytowe wkładki z karbonu oraz tytanu, które znajdują się na zewnętrznej stronie jak i na kostkach. Jest to bardzo ważne, ponieważ zmniejszają one ryzyko urazu w trakcie wypadku.

  1. Rękawica Dainese pokryta jest jednym panelem skóry, przez co ograniczona jest liczba szwów, które mogłyby rozchodzić się w trakcie użytkowania.

  1. Rękawice motocyklowe Dainese posiadają poliuretanową wkładkę na dłoni.

  1. Poprzez wykorzystanie skóry bydlęcej rękawice Dainese są wysoko odporne na ścieranie.

  1. Rękawice Dainese posiadają kontrolę zniekształcenia na małym palcu oraz wstawki z żywicy termoplastycznej.

Dainese – jakość w rewelacyjnej cenie

Jazda na motocyklu musi być przede wszystkim bezpieczna. W związku z tym oczywiste jest to, że odpowiedni strój motocyklowy jak i rękawice motocyklowe muszą być najwyższej jakości po to, aby w razie niebezpieczeństwa zapewnić nam maksymalną ochronę. Marka Dainese wyróżnia się wśród innych poprzez swoją jakość i bezpieczeństwo. Każdy motocyklista powinien wiedzieć, że na akcesoriach motocyklowych nie ma co oszczędzać. Warto uzbierać pieniądze i kupić coś, co w razie ewentualnego wypadku zniweluje uszkodzenia ciała niż postawić na najtańsze produkty. Za dobre materiały, takie jak skóra bydlęca, z jakiej rękawice Dainese są wykonane trzeba zapłacić o wiele więcej niż za zwykłe gatunki skóry. Rękawice Dainese to bardzo dobry wybór dla każdego motocyklisty, które przez swoje rewelacyjne wykonanie, swobodę ruchów oraz bezpieczeństwo w każdej sytuacji posłużą na wiele sezonów.

Posty z tej samej kategorii

Porównanie wyposażenia ochronnego AGV, TCX i Dainese: jakie są różnice i zalety poszczególnych marek?

Porównanie wyposażenia ochronnego AGV, TCX i Dainese: jakie są różnice i zalety poszczególnych marek?

Porównujemy ofertę trzech popularnych producentów — GV, TCX oraz Dainese. Poznaj najważniejsze zalety poszczególnych marek!

Praktyczny prezent dla motocyklisty

Praktyczny prezent dla motocyklisty

Szukasz odpowiedniego prezentu dla motocyklisty? Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia a Ty nadal nie masz prezentu? O nic się nie martw! Przygotowaliśmy krótki artykuł, który pomoże Ci w wyborze sprawdzonego prezentu dla motocyklisty.

Jaka bielizna termoaktywna na motocykl? Jaką wybrać, aby podróżować w pełni komfortowo?

Jaka bielizna termoaktywna na motocykl? Jaką wybrać, aby podróżować w pełni komfortowo?

W zależności od tego, jaki model bielizny termoaktywnej wybierzesz, możesz zapewnić sobie ciepło oraz komfort jazdy podczas jesienno-zimowych jazd lub chłodzić ciało i skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Odzież termoaktywna jest przydatna o każdej porze roku, dlatego podpowiadamy, jak ją wybrać,

Jak dobrać kombinezon motocyklowy?

Jak dobrać kombinezon motocyklowy?

Każdy, kto jeździ motocyklem powinien zadbać o odpowiedni strój oraz wyposażenie, które zapewni jej pełen komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza takimi elementami jak kask, odpowiednie obuwie bardzo istotną sprawą jest też strój na motor. Istnieje kilka możliwości ubioru na motocykl, jedną z nich jest zakup kombinezonu motocyklowego. Wybór odpowiedniego kombinezonu jest niezwykle ważny, ponieważ spełnia on wiele ról.

>POWRÓT DO GÓRY